Elder Scrolls Online Poradniki

OSTATECZNY poradnik levelowania w ESO!

Kompletny poradnik expienia w ESO zawierający szczegółowe metody zdobywania poziomów w grze. Od questowania poprzez praktyczne porady dotyczące expienia skilli a skończywszy na najlepszych w ESO grind spotach mobów czyli lokacjach do zabijania tysięcy mobów w celu szybkiego zdobywania poziomów.

To wszystko i jesczze więcej znajdziecie w poradniku wieloletniego gracza ESO i streamera o nicku Vrah.

Zapraszamy na poradnik levelowania w Elder Scrolls Online.

Jak expić w ESO? Praktyczny poradnik dla graczy.

Omówione zagadnienia:

0:54 – Jedzemie oraz sprzęt do levelowania
6:16 – Event z boostem do doświadczenia
7:35 – Zwoje i ambrozja (drink na expa) w ESO
11:08 – Inne boosty do expa
12:13 – Podsumowanie boostów expa
12:24 – Dzienne aktywności w ESO i doświadczenie
16:21 – Rozwijanie umiejętności i czytanie książek w ESO
22:07 – Levelowanie przez questowanie
27:26 – Levelowanie grupowe przez dolmeny
32:07 – Grind mobów (solo lub grupa)
36:43 – Necropolis przykład farmienia
39:22 – Grind lokacja – dolmen (2-os party)
47:12 – Levelowanie na Cyrodiil, mapie Pvp WvW
56:09 – Inne grind lokacje godne polecenia

Levelowanie w Elder Scrolls Online

ESO – Przygotowania do expienia

Na początek warto się do tego odpowiednio przygotować, aby expienie postaci przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. Naturalnie farmiąc moby na lokacji warto powiększyć sobie na starcie ilość miejsc w ekwipunku.

Jedzenie do levelowania w ESO

Zaopatrzcie się również w odpowiednie jedzenie do levelowania, które możecie używać od pierwszego poziomu. Można do tego użyć jedzenia które otrzymujecie z dziennych nagród za logowanie się – pieczone kurczaki (Fortifying meal) powiększający podstawowe statystyki postaci. Najlepsze jedzenie to takie które da wam dodatkową regeneracje staminy lub magicki, czyli tego co jest potrzebne Wam do używania umiejętności.

  • Dla klas staminowych: Dubious Camoran Throne odzyskiwanie staminy, max stamina oraz powiększone punkty życia,
  • Dla klas magicznych: Witchmother’s Potent Brew – odzyskiwanie magicki, max magicka oraz powiększone punkty życia.

Te jedzenia można sobie samemu wykonać, jeśli macie receptę, kupić od gildyjnego handlarza lub poprosić znajomą osobę o kilka sztuk. Jedzenie skaluje się do waszego poziomu więc będziecie widzieć tam różne wartości a im bliżej 50-tego poziomu, tym będą one najniższe.

Sprzęt z cechą trening

Bardzo istotne jest przygotowanie sobie wczesniej zbroi oraz kompletu broni jakie bę dziecie używać, które mają cechę training. Cecha ta zwiększa otrzymywane doświadczenie za zabijane potwory. Zależnie od jakości (koloru), cały sprzęt trening czyli 7 części zbroi plus broń pozwoli wam dodatkowo otrzymać od

Ilość doświadczenia jakie dają zbroje i bronie w Elder Scrolls Online.

  • Broń z cechą trening (szt.) – jednoręczne.
2,5%3.0%3.5%4.0%4.5%
  • Broń z cechą trening (szt.) – dwuręczne.
5%6%7%8%9%
  • ZBROJE z cechą trening (szt.) – jednoręczne.
7%8%9%10%11%

Cały armor zrobiony na niebiesko da wam +70% więcej doświadczenia za zabijane potwory. Fioletowy komplet zbroi oraz broń dwiręczna dostarczy +78% doświadczenia za abijane stwory (moby).

Eventy

W ESO co jakiś czas odbywają sie eventy, które dają dodatkowy +100% boost do zdobywanego doświadczenia. Np. na urodziny ESO dostajemy tort który zawiera buff do expienia.

WITCHES FESTIVAL również zawiera exp boost dla graczy. Skorzystajcie z tego i levelujcie swoje postaci w tym czasie a pozwoli Wam to na ekspresowe expienie! Jak szybko wbić 1-50 w ESO? Levelujcie w trakcie eventu z exmpem!

Zwoje do zdobywanego doświadczenia i ambrozja

W grze można otrzymać specjalne zwoje (experience scroll) powiekszające doświadczenie użyskiwane z wszystkich źródeł np. zabijanie stworów ale również z questów czy za wykonywane dzienne aktywności jak dzinny battleground czy dzienny loch. Zwoje kumulują się z boostem eventowym!

Innym zamiennym źródłem jest ambrozja (tworzy się ją z perfect roe, składnikiem uzyskiwanym z łowienia ryb w ESO). Ambrozja podobnie jak zwoje dodaje boost do doświadczenia ale na krótszy czas – 30 min. Jesli macie rozwinięte gotowanie i wykupione odpowiednie pasywne umiejętności wydłużające czas trwania dronków, pozwoliWam to zwiekszyć czas trwania ambrozji o dodatkowe 20 minut! Ambrozja może dodawać +50%/+100%/+150%. Możecie się zaopatrzyuć w nie u gildyjnych sprzedawców (cena jednak jest wysoka).

Miejsca do grindu mobów, czyli najlepsze miejsca do levelowania w ESO.

Alikr Desert – jedna z najlepszych lokacji do szybkiego levelowania postaci. Znajdziecie tutaj wiele dobrych spotów z dużą ilością mobów do grindowania.

1. Necropolis i farma zombie.

ZALETY: Bardzo dobry spot do szybkiego expienia postaci w Elder Scrolls Online. Zombie mają stosunkowo mało życia, poruszają się bardzo wolno i dają przyzwoitą ilośc doświadczenia za kill. Duże density czyli gęstość tych mobów oraz szybkość ich respawnu jest bardzo duża dlatego łatwo można tutaj skutecznie grindować moby. Doskonały spot nie tylko do levelowania 1-50 w ESO ale również do szybkiego farmienia punktów mistrzowskich czyli Champion Points.

WADY: Dostęp do spota mają wszystkie postaci więc może tu być czasami tłoczno co sprawia, że ilość otrzymywanego expa zmniejsza się.

2. Skyreach

ZALETY: Bardzo dobra miejscówka do levelowania na Craglorn. W tym delvie czyli takim mini dungeonie możecie expić bardzo szybko. Główna zaleta tego spotu jest taka, że cała lokacja jest tylko dla was i nikt nie będzie wchodził wam w drogę i zabijał lub oznaczał mobów.

WADY: Niestety potrzebujecie osobę do pomocy, najlepiej z już wyfarmionym puntami mistrzowskimi CP, która wam pomoże tutaj expić. Moby trochę biją no i liczy się szybkość.

Questing

Jeśli jest to Wasza pierwsza postać, to najlepiej nie spoeszyć się z wbijaniem maksymalnego poziomu. Droga 1-50 w ESO może być przyjemna i wypełniona ciekawymi historiami jakie znajdziecie w Elder Scrolls. Znajdziecie tutaj tysiące ciekawych questów opatrzonych w pełni głosem lektora.

Główna historia Twojej postaci, historia Twojej frakcji, dodatkowe questy poboczne które czasami dają niesamowite nagrody jak np. polimorfia w szkieleta! którą można używać także na battlegroundach. Wiele niesamowitych przygód, ciekaawych wątków i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wiele postaci które mozna poznbać i które przewijają sie również przez inne historie w strefach DLC.

To poprostu trzeba przeżyć! Pamiętajcie, że to MMORPG a więc to maraton a nie sprint na max level. Poznajcie świat, poznajcie historię Waszej postaci. Warto!

ZALETY: Niesamowite wrażenia z questowania. Dodatkowo, wykonując poszczególne zadania przeciągną was przez wiele stref dzięki temu odblokujecie również sporo punktów umiejętności (3 skyshardy zebrane na mapie, to 1 punkt umiejętności) oraz pozwolą na wylevelowanie gildii magów i wojowników. Pozwolą lepiej poznać klasę przez co na maksymalnym poziomie będzie Wam łatwiej wykonuwać trudniejsze rzeczy jak np. veteran dungeony.

WADY: Zajmuje dłużej niż grind mobów.

Dzienne aktywności w ESO

Dzienny randomowy loch oraz dzienny battleground dostarczą Wam zawrotnej ilości doświadczenia. Można je wykonać jednak raz dziennie na postać.

Warunki otrzymania doświadczenia:

  • DUNGEON – Zabicie ostatniego bossa w randomowym dungeonie (lochu).
  • BATTLEGROUND – wygranie randomowgo BG lub zajęcie drugiego miejsca.

TIP: Można wykorzystać tę mechanikę i szybko levelowac punkty mistworztwa czyli Champion Points robiąc te aktywności na wielu postaciach z maksymalnym poziomem!

Powodzenia expieniu postaci! Napiszcie w komentarzach jaką metodą levelujecie swoicj bohaterów w Elder Scrolls.

Zobacz także:

ESO: 15 ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć zaczynając grę.

Zobacz także:

ESO – JAK ZDOBYĆ MITYCZNY HARPOONER’S WADING KILT (PORADNIK)

ESO PORADNIK – JAK ZDOBYĆ MASKĘ GAZE OF SITHIS?

ESO – JAK ZDOBYĆ DARMOWEGO ZWIERZAKA BOG DOG’A W BLACKWOOD? [PORADNIK]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *