Lost Ark

Lost Ark: Nowy król MMORPG?

Premiera oczekiwanej gry Lost Ark już za tydzień. Dokładnie 8 lutego o godzinie 18:00 ruszają serwery europejskie i amerykańskkie gry i rozpocznie się wyścig w “levelowaniu”, czyli w zdobywaniu kolejnych poziomów postaci. Gracze chcących wypróbować produkcję w wersji darmowej (F2P), będą musieli obejść się smakiem, bo dla nich premiera przewidziana jest na 11 luty.

Więcej o grze

Lost Ark to bogaty, kolorowy świat z ciekawie opowiedzianą historią, pełen różnorodnych przeciwników i osadzony w klimacie fantasy z elementami sci-fi. Producentem gry jest Smilegate oraz Tripod Studio.

Lost Ark nie jest nowym tytułem. Produkcja zainstniała już na runku koreańskim pod koniec 2018 roku oraz kilka lat później na rynku rosyjskim, odnosząc liczne sukcesy i utrzymując wysokie zainteresowanie graczy mające odzwierciedlenie w wysokiej populacji (szczególnie w wersji koreańskiej).

To niespotykany w obecnych czasach trend. Większość premier po kilku miesiącach traci swój impet oraz drastycznie redukuje swoją populację, czego przykładem może być produkcja Amazonu – New World.

Wspomniany Amazon jest odpowiedzialny za wydanie gry na rynek europejski oraz amarykański. Firma odpowiada nie tylko za serwery gry ale również, a może przede wszystkim za przygotowaną regionalizację, czyli dostosowanie gry do warunków EU/NA.

Ciekawe, jak AGS poradzi sobie z tym niezwykle oczekiwanym tytułem? Możemy sobie tylko wyobrażac, że presja na serwery w dzień premiery będzie olbrzymia!

Zawartość gry Lost Ark na premierze

Smilegate nie tak dawno zaskoczyło graczy podając, że na przemierze europejskiej i amerykańskiej będzie dostępna zawartość gry od Tier1 do częściowych elementów Tier3, czyli prawie najnowszej zawartości gry dostępnej w innych rejonach.

Początkowo sądzono, że zostanie na naszym rynku udostępniona tylko zawartość pierwszego tieru, która stanowiła dopiero wprowadzenie do trudniejszych elementów gry dodanych w późniejszych dodatkach.

Dostajemy więc dużo więcej zawartości co jest zdecydowanie dobrą wiadomością dla wielu fanów tej produkcji. Tak więc wyścig na premierze nie odbędzie się tylko do piećdziesiątego poziomu, na którym to odblokowuje się dodatkowe aktywności gry, które mają dobowy czas oczekiwania na odnowienie. Będzie to również wyścig do całej bogatej zawartości gry aż po tier3.

Nowy król MMORPG?

Czy Lost Ark ma szansę stać się królem MMORPG? Naturalnie, biorąc pod uwagę liczne problemy z jakimi boryka się dotychczasowy król MMORPG World of Warcraft!

Gra ma do zaoferowania wiele zawartości od aren, na których odbywają się walki graczy (PvP) a także rozbudowane raidy i inne aktywności PvE. Czy jednak Lost Ark przyjmie się na naszym runku? Zobaczymy!

Najważniejsze, żeby serwery gry wytrzymały, bo pierwsze wrażenie jest najważniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *