MMORPG Newsy WoW Classic

WoW Classic startuje!

Klasyczna wersja World of Warcraft startuje już 27 sierpnia!

PvP w WoW Classic.

PvP w pierwszej wersji, która zostanie nam udostępniona, jest zupełnie inne niż zdąrzyliśmy się do tego przyzwyczaić w obecnej wersji produkcji Blizzarda.

W pierwszej fazie Classic’a nie ma bowiem battleground’ów oraz aren. System honoru zostanie udostępniony dopiero w fazie drugiej, także na samym początku zabijanie graczy przeciwnej frakcji nie będzie dawało nic innego prócz satysfakcji wygranej.

Pvp w WoW Classic, szczególnie duele, odbywają się wg zasady kamień, papier, nożyce. Istotne znaczenie mają przedmioty, które w wielu sytuacjach są ważniejsze od samych umiejętności gracza.

Zdobywanie sprzętu do PvP to niestety solidny grind. W fazie drugiej, gdzie odblokowany będzie system zdobywania renomy za pvp, nie będzie jeszcze battlegroud’ów więc wszystko będzie sprowadzać się do PvP w otwartym świecie!

Kiedy startuje WoW Classic?

Start wersji vanilla tego popularnego MMORPG już 27 sierpnia 2019 r. W początkowej fazie startu spodziewajmy się jednak solidnych kolejek na serwer.

Jak zagrać w World od Warcraft Classic?

Aby rozpocząć rozgrywkę w WoW Classic trzeba posiadać abonament (ten sam co do oficjalnej wersji tzw. retail). Można również skorzystać z tokenu, który mozna zakupić za złoto w grze. Ceny tego tokenu jednak mogą przyprawiać o zawrót głowy szczególnie nowych graczy WoWa.

Polskie strumyki WoW Classic

W poszukiwaniu polskiej społeczności warto również wspomineć o platformie Twitch, która przyciąga i koncentruje rodzimych graczy. Część polskich streamerów zadeklarowało chęć budowania polskojęzycznych gildii w klasycznej wersji World of Warcraft.

Szukasz polskiej gildii w WoW Classic?

Vanilla WoW jest trudniejszy od obecnej wersji produkcji Blizzarda więc wymaga większej interakcji pomiędzy graczami. Do tego warto więc wstąpić do gildii w której uzyskamy pomoc jeśli będziemy jej potrzebować. Cały klasyczny WoW właśnie z tego słynął i stąd taka nostalgia do tego produktu.

Na chwilę obecną wg. ankiet przeprowadzonych na popularnych fanowskich serwisach WoWa, serwerem, który skupi największą grupę rodaków to Shazzrah EU (PvP).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *